Diskusní fórum RKČR

Příspěvky členů

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod J.J. » stř 13. bře 2013 21:29:38

omlouvám se všem, koho jsem omylem neuvedl v seznamu platících. Nově přidáno několik řádně platících členů.
Uživatelský avatar
J.J.
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 28. úno 2013 19:10:32

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod J.J. » pát 15. bře 2013 12:31:11

Dnes proběhla aktualizace seznamu platících členů o ty, kteří zaplatili na účet RKČR do dnešní 12h.
Uživatelský avatar
J.J.
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 28. úno 2013 19:10:32

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod LubosCyp » pát 15. bře 2013 12:33:51

Možná by bylo zajímavější udělat anketu, kdo všechno si přeje tištěný zpravodaj, případně v jaké podobě, zda v té jaké je nyní, nebo formou jakéhosi černobílého oběžníku. Výsledek by byl asi celkem zajímavý. Já osobně ho pouze prolistuji a vyhodím, takže pro mne vyhozené peníze členů klubu.
LubosCyp
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 01. bře 2013 13:25:38

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod J.J. » pát 15. bře 2013 12:48:25

Anketu vytvořit mohu, nicméně o tomto musí rozhodovat členská základna, na členské schůzi.
Uživatelský avatar
J.J.
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 28. úno 2013 19:10:32

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod GingerTaffy » sob 16. bře 2013 9:40:15

Ahoj Jirko,
proč musí o vytvoření neškodné ankety rozhodovat členská základna? Jde přeci pouze o anktetu, o informativní podklad k případným dalším krokům. Já nevím, z jakého výkladu normativů tohle vychází, ale snad má předsednictvo nějaké pravomoce, a když chce třeba ÚPCH udělat nějakou statistiku, nepotřebuje k tomu souhlas členů... Něco jiného jsou pak reálné vývody z průzkumů, ale o tom zde není řeč :-) Nevím, ale možná tohle je ten důvod laxního fungování Klubu - mám ten dojem, že buď část nedělá nic, nebo neví, co by měla dělat, protože výklad funkcí není jasný. Vzhledem k tomu, že se ČS schází jednou za rok, tak předsdnictvo pak celý rok nedělá nic jiného než plní úkoly z předešlé schůze a čeká na další? Souhlasím s vytvořením ankety, když se do ní zapojí dvacet lidí, stejně nebude mít žádnou vypovídací hodnotu, nicméně pokud pro Tebe není založení ankety problém, proč to neudělat? :-) Ad poslední zpravodaj - pan Kolář po mně žádal foto do zpravodaje mé fenky, která získala titul nejlepší mladá pracovní fena pro rok 2012. Nechápu, proč jsem to posílala, když pak byly bez mého souhlasu použity fotky jiné... No comment, stejně tak jako celý plátek - jsou to vyhozené peníze, bohužel.
Hezký den! :-)
Uživatelský avatar
GingerTaffy
člen předsednictva
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03. bře 2013 7:05:45
Bydliště: Kunice, Praha-východ

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod LubosCyp » sob 16. bře 2013 9:51:36

Tak já si myslím, že Jirka nemyslel vytvoření ankety, tu hned vytvořil. Spíš myslel, že o případném zrušení nebo změně zpravodaje musí i přes výsledky ankety rozhodnout členská schůze. Což se obávám, že se stejně nic nezmění, pokud si dobře pamatuji, tak návrhy už tu byly a nikdy neprošly ;)
LubosCyp
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 01. bře 2013 13:25:38

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod GingerTaffy » sob 16. bře 2013 11:07:22

Aha, tak to jsem nepochopila, omlouvám se. A kde je ta anketa? :-) Díky, D
Uživatelský avatar
GingerTaffy
člen předsednictva
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03. bře 2013 7:05:45
Bydliště: Kunice, Praha-východ

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod GingerTaffy » sob 16. bře 2013 11:09:06

...už jsem ji našla! :-)
Uživatelský avatar
GingerTaffy
člen předsednictva
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03. bře 2013 7:05:45
Bydliště: Kunice, Praha-východ

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod GingerTaffy » sob 16. bře 2013 11:14:50

...do té ankety se opět nelze zapojit, že? Mně osobně nevyhovuje ani jedna varianta, co třeba celobarevná ročenka s fotkami vítězů důležitých soutěží (ať pracovních či výstavních), shrnutí hlavních výsledků za celý rok a oznámení termínů na rok další? Plus např. další věci, ale podstatné :-)
Tak hezký den, D
Uživatelský avatar
GingerTaffy
člen předsednictva
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03. bře 2013 7:05:45
Bydliště: Kunice, Praha-východ

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod LubosCyp » sob 16. bře 2013 11:30:41

to zní dobře ;), takováto ročenka by měla smysl.
LubosCyp
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 01. bře 2013 13:25:38

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod Petra.ruza » ned 17. bře 2013 11:15:14

Přesně tento návrh – ročenka – jsem podávala (myslím) v roce 2011, po tom, co k tomuto rozhodnutí dospěli v jiném chovatelském klubu. Zamítnuto.
Uživatelský avatar
Petra.ruza
člen předsednictva
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát 01. bře 2013 11:41:10

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod Králka » ned 17. bře 2013 18:43:49

Já jsem odklikla 2x až 3x za rok, protože ročenka nebyla v nabídce, ta by byla úplně nejlepší :-*
Králka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10. bře 2013 11:48:18

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod GingerTaffy » pon 18. bře 2013 20:39:07

Dobrý večer, bohužel není možné založit nové téma, a tak musím dát "Odpovědět" na téma zpravodaje (PS: Petro, je fajn, že už Vy jste měla nápad s ročenkou, nejde o to, kdo s čím přišel jako první, ale zda se shodneme :-).

[b]Nové téma...[/b]
Vážený pane předsedo a zbylí členové dosluhujícího předsednictva RKČR,
kteří jste se podíleli na schválení smluvních podmínek s paní Ludmilou Fialovou ohledně „nového“ webu RKČR.
* Jak je možné, že z tak závažného schvalování o dlouhodobých podmínkách vyrovnání se RKČR s pí Ludmilou Fialovou (Starý Kolín 2012) nebyl pořízen zápis, který by byl na webu k nahlédnutí? Zejména poté, co má předsednictvo podmínku informovat členy do 14 dnů!
* Jak je možné, že smlouva mezi smluvními stranami je podepisována až dlouho poté, co už je web plně v provozu? Týden před volební schůzí, která je konána v krajním termínu?!
* Jak je možné, že tak závažnou dohodu podepisuje předsednictvo, které na poslední členské schůzi padlo?
- V době, kdy se technika vyvíjí tak rychlým tempem, že v době oznámení novinky je už ve výrobě její o třídu vyšší nástupce, považuji schválení podmínek produktu z této sféry po dobu !!!sedmi!!! let jako zjevný byznys (a nebo absolutní hloupost)!
- Pokud padne předsednictvo čehokoli, je slušnost/profesionálnost/zodpovědnost v co nejbližším možném termínu uspořádat volební schůzi a do té doby už neuzavírat žádné závazné vztahy, které by nebyly ukončeny ve výkonné době – pokud nemají jasný pozitivní přínos, a zde nemají!

Tímto oznamuji podání stížnosti ČKS na stávající předsednictvo, jmenovitě pana Oldřicha Cacha, ve věci podepsání smlouvy s paní Ludmilou Fialovou v případě závazků za zřízení webu RKČR.
Ve výše uvedeném zmiňuji všechny pádné důvody, kvůli kterým jsem nucena to udělat, navíc by mne zajímalo, zda byl konkurzem vybrán zhotovitel „nového“ webu a kde byl členům představen náhled finální grafiky ke schválení.

Děkuji, Draha Mašková
Uživatelský avatar
GingerTaffy
člen předsednictva
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03. bře 2013 7:05:45
Bydliště: Kunice, Praha-východ

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod oldřich cach » úte 19. bře 2013 17:14:10

Dne 10. 3. 2012 došlo k dohodě o podpisu smlouvy mezi RKČR a paní Ludmilou Fialovou, která pro klub vyhotovila zakázku spočívající ve vytvoření a spuštění nových webových stránek RKČR.
Vzhledem k tomu, že jsem zaznamenal nesouhlasnou odezvu, přikládám stručný přehled událostí v této věci.
O nabídce L. Fialové, která nabídla zhotovení webových stránek, jednalo celé předsednictvo od počátku roku 2011 (staré stránky byly spuštěny v roce 2004). Někteří členové předsednictva v té době jednoznačně tvorbu nových stránek podpořili, protože dle nich umožňovaly lepší využití nabídkou lepších technických podmínek.
Původně navrhované znění smlouvy bylo členy předsednictva připomínkováno a ke smlouvě byly výhrady, a proto byly podmínky a znění smlouvy včetně ceny projednány na schůzi předsednictva v září 2012. Konkrétně zde byla většinou hlasů schválena cena za tvorbu webu ve výši 14 tis Kč. Zároveň byl projednán a schválen požadavek paní Fialové, aby k úhradě došlo nefinanční cestou, když požádala o umístění jejího banneru na webu po dobu sedmi let a vymínila si, že po tuto dobu nedojde k zásadním změnám v grafické podobě webu. V případě, že by RKČR tyto podmínky porušil, musí jeho zhotoviteli (paní Fialové) uhradit poměrnou část ceny, tedy 2 tis Kč za každý započatý rok, ve kterém nebude na webu umístěn banner nebo podoba stránek bude zásadně změněna.
Po schůzi předsednictva se ještě emailovou poštou řešily některé další připomínky ke smlouvě, které vyvstaly později.
Přestože např. pan J. Janoušek vlivem událostí posledních dvou měsíců změnil svůj názor, když uvedl, že si nemyslí, že by se smlouva měla podepsat nyní, ale mělo by se posečkat na nově zvolené předsednictvo, jsem opačného názoru. Zakázku s paní Fialovou sjednalo předsednictvo, jehož mandát trvá do termínu nových voleb. Zároveň cena a záměr podepsat smlouvu byly schváleny v době plného počtu členů předsednictva, a proto rozhodnutí není rezignací paní Dubské, pana Mošničky a později paní Vítkové nijak znehodnoceno.
Smlouva, jako garant funkčnosti stránek, je však důležitá i pro nové předsednictvo. A pokud nové předsednictvo bude chtít vytvořit stránky nové, může tak učinit po finančním vyrovnání, které odpovídá hodnotě zhotovení.
Ol.Cach
oldřich cach
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 01. bře 2013 8:53:03

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod GingerTaffy » úte 19. bře 2013 20:48:43

Vážený pane Cachu,
prosím odpověď bez vytáček: Bylo na zhotovitele nového webu RKČR vyhlášeno výběrové řízení? Na základě čeho bylo přiděleno zhotovení webu RKČR právě paní Ludmile Fialové?
Dále – v dnešní době je již celkem běžným zvykem, že se pořizuje smlouva o smlouvě budoucí v případě vztahu i jen mezi odběratelem – fyzickou osobou – a dodavatelem. Pokud jde o právnickou osobu, kterou i OS a další neziskovky jsou, je to pak nutností. S tímto se totiž pojí možnost snížit honorář či sankcionalizovat dodavatele v případě, kdy dojde k nedodržení termínu, neodpovídajícímu výsledku atd. A k tomu došlo.
Dále bych prosila o odpověď, zda byl pověřen někdo tím, aby srovnal ceny zhotovení webu u jiných dodavatelů. Pokud já vím, tak vytvoření webu se vším všudy jako v případě RKČR je možné pořídit i za nižší cenu. Částka 14000 Kč za web odpovídající RKČR mi přijde přehnaná; troufám si tvrdit, že podat oficiální výzvu, přihlásil by se nějaký šikovný středoškolák, který by to měl jako hobby, a polovina, kterou by od Klubu dostal, by mu byla ctí.
Pane předsedo, pokud bude tak snadné pro nové předsednictvo od uzavřené smlouvy odstoupit, proč jste vůbec něco podepisoval? Takto na poslední chvíli?! Mně osobně nikdo nevymluví Váš osobní zájem v tomto kroku, protože buď jste chtěl novému předsednictvu nadělat problémy hned na počátek jejich mandátu (ale tomu tolik nevěřím, protože Vy jistě nepochybujete o svém znovuzvolení), nebo jste spíš spoléhal na všeobecně panující laxnost členů RKČR – kteří vyčkávají, co bude za pozdvižení, kteří si odvykli chtít se svobodně vyjádřit, kteří už ze zvyku neprotestují... Se mnou ale v tomhle stádu oveček nepočítejte!
Draha Mašková, a black sheep :ymhug:
Uživatelský avatar
GingerTaffy
člen předsednictva
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03. bře 2013 7:05:45
Bydliště: Kunice, Praha-východ

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod J.J. » stř 20. bře 2013 7:16:50

Dobrý den, píši své vyjádření ke smlouvě na web. Opravdu mě zaráží, proč pár dní před schůzí se nahonem podepisuje smlouva, jejíž znění nebylo schvalováno. Myslím, že podpis je neplatný nebo pokud ano, potom je pouze v odpovědnosti p. Cacha. Nevím o tom, že bychom někdy mluvili o umístění banneru na všech stránkách, o tom, že se nesmí změnit design... Ohledně částky jsem odpovídal, kolik by mohli stát komerčně zadané stránky. Probírala se velikost baneru atd. Není pravda, že bych měnil názor před 2měsíci, mám e-maily, kde vše rozporuji již od června 2012. Navíc tato "podepsaná" smlouva, byla "torzu" předsednictva zaslána 1.3.2013 a opět nevím, že by ji někdo schválil. PS: je zvláštní, že od "podpisu smlouvy" nemám přístup do administrace (již 3den) bez jakékoliv odpovědi na žádost o zasláni nového hesla pro přístup.

Už úplně pominu to, jak vlastně stránky startovaly. Když jsem se tenkrát ptal, odkdy budou, bylo mi řečeno, že za nějaký měsíc a pak najednou během MS RTW v Německu zjistíme, že jsou staré zrušené a nové fungují bez vědomí většiny předsednictva.
Uživatelský avatar
J.J.
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 28. úno 2013 19:10:32

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod GingerTaffy » stř 20. bře 2013 7:25:20

Dobré ráno, Jirko, děkuju za vysvětlení. To, co píšeš, svědčí o všem. Jak jsem napsala včera - pan předseda si evidentně myslí, že členové jsou tupé ovce a může si dělat, co se mu zlíbí. Tahle "smlouva" je už ale opravdu příliš. Předpokládám, že jste také neměli definované podmínky v "zacházení" s webem, že? Jinak by asi nebylo možné, že se nedostaneš do administrace... To je opravdu chování, nestačím žasnout...
Uživatelský avatar
GingerTaffy
člen předsednictva
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned 03. bře 2013 7:05:45
Bydliště: Kunice, Praha-východ

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod J.J. » stř 20. bře 2013 8:16:48

měl bych mít plná práva - adminská. výšší než řadový člen předsednictva, KRK...
Uživatelský avatar
J.J.
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 28. úno 2013 19:10:32

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod J.J. » stř 20. bře 2013 8:17:40

Dobrý den, máme v evidenci tyto osoby bez přihlášek:
není přihláška – Jonáš Jaroslav
není přihláška – Typovský Lukáš -rodinné
není přihláška – Blažková Růžena
není přihláška – Novák
není přihláška – Hokufová
není přihláška – Franková
není přihláška – Vanišová
není přihláška – Stoidl
není přihláška – Kudláček
Prosím domluvte se s p. Šmejkalem a zašlete mu je na e-mail. Děkuji
Uživatelský avatar
J.J.
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv 28. úno 2013 19:10:32

Re: Diskusní fórum RKČR

Příspěvekod Petra.ruza » stř 20. bře 2013 9:27:00

Jirko, víš, že já se tomu ani nedivím? Nebyly náhodou problémy okolo webu RKČR už kdysi?
Uživatelský avatar
Petra.ruza
člen předsednictva
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát 01. bře 2013 11:41:10

PředchozíDalší

Zpět na Diskusní fórum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron