Důležité informace:

Vzorová bonitace

Přihlášení k členství

PŘIHLÁŠKY zasílejte na:
Mgr. Draha Mašková
V Sádkách21, 251 63 Kunice
Tel.: 605 275 860
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zasílání příspěvků:

VEŠKERÉ PŘÍSPĚVKY
zasílejte na adresu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři

a) Hned na úvod se velmi omlouvám za chybu v počtu dní, do kdy je třeba hlásit nakryté feny, toto nebyl záměr, ale nepozornost a chybička se prostě vloudila (na webu již opraveno). Lhůta je samozřejmě 7 denní, tímto se omlouvám za velmi závažný přestupek proti zápisnímu řádu, který byl částečně způsoben nepozorností a částečně horlivostí. A děkuji KRKu za dobře odvedenou práci.

b) Ano, zápisní řád uvádí, že krycí list zasílá OPCH spolu s kontrolou vrhu UPCH, však to tak je i nadále. Já jsem jen požádala (nikoliv nařídila) OPCH, zda by byli tak laskaví a zaslali mi jednou za 2 měsíce svou evidenci krycích listů, toto nijak nesouvisí s prací UPCH, ale již teď zpracovávám ročenku, čímž jsem byla pověřena naší předsedkyní a UPCH, zároveň se snažím, aby byly na webu dostupné co možná nejaktuálnější informace. (Z logiky věci vyplývá, že je přehled krytí rozhodně aktuálnější, než kdyby mi informace přeposílala UPCH, až po kontrole vrhu.). Evidencí rozhodně nejsou myšleny krycí listy (fyzicky), forma není nijak daná, takže když mi pošle OPCH tabulku v excelu, je pro mě dostačující, pokud odešle OPCH krycí listy i s kontrolou vrhu, obratem je přeposílám po zpracování UPCH. Nejasnosti se mnou můžou OPCH konzultovat.

c) Ano barvy jsem sice zaměnila, ale nic to nemění na tom, že důležité je krycí listy odesílat. Nic víc nic míň. Kdo chce psa bít, hůl si prostě najde...

d) Zápisní řád sice neukládá chovateli žádnou povinnost uvádět nakrytou fenu v evidenci, ale stanovy VI. Hlavní činnost spolku 3b uvádí, že... vede evidenci o chovných jedincích a jejich odchovech, vytváří, udržuje a spravuje databázi údajů o chovu plemene RTW. Co nejrychleji zpřístupňuje všemi dostupnými způsoby tyto údaje celé členské základně klubu bez výjimek. Zároveň každý člen klubu při vstupu do klubu dává souhlas se zpracováním osobních údajů. Nedovedu si představit, že někdo, komu na chovu RTW opravdu záleží, by s uveřejněním feny v seznamu měl problém.

K.Ludvíková
jednatelka

Reklama

Galerie

Odkaz staré stránky

Rady majitelům rtw

Vyhledávání

Hlavní sponzoři klubu

Mediální sponzoři