Důležité informace:

Vzorová bonitace

Přihlášení ke členství

Přihláška ke stažení

Jednatel:
Jan Tihelka
Mickiewiczová 2014
733 01 Karviná Hranice
tel.: 602 931 493
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zasílání příspěvků:

VEŠKERÉ PŘÍSPĚVKY
zasílejte na adresu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři

Milí sportovci i fanoušci rottweilerů,

v kategorii IGP máme pro rok 2021 na Mistrovství světa IFR plný, tj. sedmičlenný tým, v IFH1 máme výjimečně dva závodníky a v IFH2 jednoho. Jako druhý vedoucí týmu se mnou jede letos Katka Hájková. Dovolte mi tedy z pozice team leadera představit naši letošní reprezentaci, činím tak s velkou radostí.

Draha Mašková

 

Na MS IFR 2021 v kategorii IGP budou RKČR reprezentovat:

CZ1: Pavlína Fialová a Funny Falko Bonnapo

Letošní mistrovství světa IFR pro mě bude už páté. Pokaždé je to ale pro mě velká čest, a zároveň zodpovědnost. Vždy jsme se snažili podat co nejlepší výkon (i když ne vždy to úplně vyšlo :-) – a tak to bude i na tom letošním mistrovství světa.

Rottweilerům se věnuji přes dvacet let a Funny Falko je můj šestý pes. Je to úžasný pracant, současně ale i maminčin mazánek. Jelikož je to zřejmě naše poslední mistrovství, chtěli bychom si ho hlavně užít a projít ve zdraví celým závodem.

 

 


CZ2: Jan Kuncl a Icarus Fun z Benáteckého dvora

Na mistrovství světa IFR se vracím po sedmi letech, což je obrovské množství času věnovaného výcviku psů a jejich trénování. Účast je pro mne odměnou za celou tuto dobu, a na místě je proto poděkování mé rodině a nejbližším kamarádům, protože bez nich by to nešlo. Důležité je pro mne si závod užít a neudělat si ostudu. Teď už jen tedy trochu toho závodnického štěstí…

Icarus je úžasný pes, který chce pracovat. Byla doba, kdy jsem zkoušel cvičit i s jinými plemeny, ale nikdy to nebylo ono – a tak jsem si řekl, že je to prostě znamení. Rottweilerům se věnuji sedmnáct let a hodlám u těchto úžasných psů už setrvat.
Motto: "Sejdeme se v nebi, protože peklo je na zemi."

 

CZ3:Hynek Procházka a Say Holubí dům

Účast na mistrovství světa IFR je pro mě odměnou za celoživotní snahu a práci, mým přáním je samozřejmě hlavně dobrý výsledek a spokojenost s výkonem. Rottweilerům se věnuji celý svůj život, jsou moje životní láska. Toto plemeno a sportovní kynologie jsou s každým mým dnem neodlučitelně spjaty. Say je oddaný, spolehlivý a pracovitý parťák, nicméně ani po letech závodění se neubráním jistému stresu a trémě, takže se upřímně obávám všech tří disciplín, protože stát se může kdykoli cokoli – a jde o hodně, člověk chce zúročit svou práci, dobře svého psa předvést. Nejsem člověk, který o sobě moc mluví – ale psi jsou pro mě opravdu vše a vědí to moji nejbližší a kamarádi. Můj obrovský sen je vyhrát mistrovství světa se psem z vlastního chovu.
Co bych ještě o sobě prozradil? Je mi 41 let, mám 11letého syna a pracuji v rodinné firmě. Mou největší zálibou jsou psi a vše s nimi spojené, mezi kynology a obklopen kynologií jsem vyrůstal a tento svět je neodlučitelnou součástí toho mého. A co mám rád? Kromě rodiny a psů třeba řízek :-).
Motto: "Nevzdávat se!"

CZ4:Miloš Sladkovský a Ares Black Artemis

Toto mistrovství světa IFR je pro nás s Aresem, ve kterém mám toho nejlepšího parťáka, naše druhé společné, je to odměna za všechnu naši společnou práci. Strašně se těším, že znovu zažiju ten naprosto jedinečný a úžasný pocit, když člověk nastupuje za zvuku české státní hymny, v čele s naší vlajkou. Pro celoživotního amatérského sportovce není nic většího. Jediné, čeho se bojím, je případné zranění, přeji si tedy důstojně a ve zdraví projít závodem – ale samozřejmě se také pokusíme urvat co nejvíc bodů. Kdo mě zná, ví, že mám rád humor, dobrou náladu a pohodu – takže vedle závodění se těším i na společný čas strávený v týmu a neopakovatelnou atmosféru celé této akce.
Motto: "Co nás nezabije, to nás posílí."

CZ5:Hana Toušková a Isostar z Buchlovských hor

Na mistrovství světa IFR jedeme sbírat zkušenosti, účast je pro mne splněný sen. Samozřejmě se také moc těším na atmosféru závodu a výkony všech závodníků.

A jaký je Isostar? Je to úžasný pes nabitý energií, kterou šíří kolem sebe. Je to takový můj „energy drink“ :-). Rottweilerům se věnuji od roku 2001.

Motto: "Never give up!"

 

 

CZ6: Jana Kumaresan a Amazing Queen of Bohemia

Být součástí týmu a reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa IFR je jako sen, o kterém asi sní každý, kdo tento sport dělá. Jsem opravdu moc šťastná – tím spíš, když to klaplo s fenkou z mého prvního odchovu (svého prvního rottweilera jsem si pořídila před devíti lety).
Amy je úplně boží. Pracuje pro nás obě, dělá vše z radosti, proto mě to s ní tak baví. Je to obrovský závislák a moc dobře ví, jak moc ji mám ráda. Proto jí také často procházejí věci, které by ostatním jen tak neprošly. Třeba když nás okrade o veškerou zeleninovou úrodu ze zahrady, ale copak se na ni člověk může zlobit? :-) Máme spolu krásný vztah, Amy je pes domácí :-). Na MS se ohledně výkonu nejméně obávám obrany, to je Amy nejsilnější disciplína, ale čeho se bojím, to je stopa, ve které jsme bohužel ve výcviku udělaly hodně chyb, a nikdy dopředu nevím, jak se Amy vyspí a jak to bude vypadat.
Co bych o sobě prozradila? Prozradím alespoň něco :-). Je mi 31 let. Teď v tuto chvíli, když píšu tento medailonek pro MS, jsem v 9. měsíci a čekáme s manželem druhého chlapečka. Takže pokud vše klapne a nic nás před MS nezastaví, dojedeme i s mrňouskem v kočárku. Naše celá rodina je pejskařská, takže zájmy máme všichni stejné, o to je to někdy jednodušší, protože se navzájem podporujeme. A co máme ještě ráda kromě své rodiny a psů? Špagety na všechny způsoby a Enriqa Iglesiase :-).

Motto: "Rodina je to největší štěstí, které člověka může potkat, a pokud do své rodiny řadíme i naše psy, víc si nemůžeme přát."

CZ7: Radek Amler a Iliak vom Kinzigtal

Možnost zazávodit si na mistrovství světa IFR je čest, neopakovatelný zážitek. Samozřejmě se s Ronym budeme snažit, ostatně jako každý závodník, o co nejlepší výsledek. Těším se také moc na tu nepopsatelnou atmosféru velkého závodu.

Rony je můj třetí rottweiler, ale druhý, se kterým cvičím. Je to dominantní pes a museli jsme si k sobě najít cestu. Toto plemeno mě oslovilo hlavně svojí opravdovou ryzí povahou a poté vzhledem.

 

 

 


Na MS IFR 2021 v kategorii IFH budou RKČR reprezentovat:


IFH1: Jiří Reizenthaler a Catness Ginger Taffy

Rottweilerům a jejich chovu se věnuji už téměř třicet let – a zatímco jsem se většinu tohoto času soustředil spíš na výstavy, posledních pár let se to změnilo. Za tuto změnu vděčím Nessie (Catness Ginger Taffy), která mě svou úžasnou povahou a neustálým nadšením do výcviku udělala závislým na společných trénincích. Je to neuvěřitelná fena, jejíž oddanost a láska mně každým dnem překvapují a dělají mi obrovskou radost.
Ještě nikdy jsem nebyl na mistrovství světa IFR a naši společnou premiéru s Nessie vnímám s velkým respektem a pokorou. Naším cílem je dokončit stopu – pokud se toto povede, budu šťastný. Uděláme vše pro to, abychom českým barvám neudělali ostudu.
Motto: "Co tě nezabije, to tě posílí."

 

IFH1: Pavel Kubinec a Kim Moravia Boxrott

Mistrovství světa je podle mě největší odměnou kynologa za jeho práci, pro mne osobně je to splněný sen. Mezi závodníky jsem greenhorn, nemám s MS žádnou zkušenost, takže si nebudeme s Kimem dávat přehnané závazky ani předsevzetí a pojedeme jen předvést to nejlepší, co v nás je. Stejně tak se těším na to, že zažiju atmosféru závodu a blíž poznám tým, který si již vydobyl uznání nejen tady u nás v Česku, ale i ve světě.
Prvního rottweilera jsem si pořídil v roce 1998, jmenoval se Reno, pak jsem měl Bada a po jeho odchodu jsem měl štěstí a přišel Kim – do dnešního dne jeho chovateli Zdeňku Bílkovi nemůžu víc poděkovat. Kim není žádný obr, ale suprový střeďák, který rychlostí a razancí překvapil nejednoho figuranta. Je to srdcař a neskutečný pracant, obranář a parťák, který pro mě (a já pro něho) udělá maximum. Kamarádi, co mě znají dlouho, říkají, že je povahou jako já zamlada :-).
Protože mě ještě moc lidí nezná, prozradím i něco o sobě: Je mi 45 let. Pracuji přes 20 let ve Škoda auto Kvasiny, nyní na pozici projektant logistiky. Jsem ženatý a mám jednoho, 13letého syna. Je to úžasný věk pro něj, ale už ne tolik pro rodiče. Každý, kdo si tím se svými ratolestmi prošel, ví, o čem mluvím :-). Kromě kynologie rád běhám, hlavně vytrvalostní běhy. Mám za sebou half maraton a na další se s trenérem připravujeme. Kim je součástí mého tréninkového plánu, v letošní zimní přípravě se mnou zvládl 18 km ve sněhu. Pak miluji kolo. Na horské sedám, když chci vypadnout do přírody, a jelikož bydlím v podhůří Orlických hor, je vždy kam se vydat. Pokud se ale rozhodnu pro větší nájezd km, silniční kolo je jasná volba. Mé oblíbené jídlo je steak se zeleninou nebo tatarák, barva modrá, z hudby rock. Rád také fotím, hlavně pohyb, sport – nemám rád portréty ani statiku, spíš mi vyhovuje reportážní fotografie, tj. být u něčeho, co je přirozené, bez pózy. Zaujal mě i pohled shora, proto jsem si nedávno pořídil dron. Je neskutečné, jak jde technika kupředu. Donedávna jsem hrál závodně stolní tenis a byl vedoucí mládeže u hasičů – hasičině se věnuji i dál, a to hlavně ve výjezdové jednotce. Jsem též first responderem – pomáhat druhým, a hlavně pokud jde nejen o život, mi dává smysl.
Motto: "Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít, a už nebudeš moct."


IFH2: Jaroslava Klimešová a Gwen Jistr

Účast na mistrovství světa IFR ve stopařské kategorii IFH2 je pro mě něco, co by mě ani ve snu nenapadlo. Už jen být v týmu české reprezentace je pro mě čest a s Agátkou do toho dáme všechno. Naším cílem bude stopu dokončit, a kdyby se snad podařilo i umístit se, tak by to byla ta největší odměna jak pro mou rodinu, tak i pro našeho „trenéra“ a kamaráda Vencu Plášila, který nás dostal až sem.

Agátka nepracuje pro pamlsek či míček, ona dělá pro mne. Je to neskutečně oddaná kamarádka. A co bych ještě chtěla říct? Snad jen to, že cvičák nedělá exteriér, ale lidi v něm.

 

 

Kateřina Hájková - Team Leader

Na mistrovství světa jedu pomáhat – být Drahušce pravou rukou, v čemkoli bude jako team leader potřebovat. Takže se ve mně mísí obavy z toho, abych vše zvládla, ale spíš převládá obrovská radost, že po několika letech můžu být opět u toho – i když ne jako závodník, ale na druhé straně zábradlí. Moc bych si přála, aby český tým znovu skončil na bedně a ukázal, jak skvělé psy a výcvikáře u nás máme. Samozřejmě se taky hrozně těším, že uvidím závodit svůj odchov, Honzíka s Icarem, nicméně co nejvíc štěstí přeji všem závodníkům, smekám před všemi, kteří se dostali až sem.
Rottweileři jsou po mém boku už 22 let, jejich krása, síla, láska, oddanost a pracovitost jsou pro mě vším. Plemeno bych nikdy neměnila. Jsem srdcem i duší pejskař, vše v mém životě se točí kolem psů – práce, zábava i rodina. A co víc o mně? Člověk je tak starý, jak se cítí, takže mně je 30! :-) Mám úžasného syna a partnera. Aktuálně mám čtyři rottweilery, 10 let, 6 let, 4 roky a 1 rok. Každý z nich je úplně jiný a jedinečný svým způsobem. Miluju je a oni mě, a to mi teď stačí, závodní ambice v tuto chvíli nemám.

Draha Mašková - Team Leader

Na mistrovství světa IFR jedu jako vedoucí českého týmu už poněkolikáté. Vážím si důvěry do mne vložené. Opět se vynasnažím udělat vše pro to, aby každý z mých závodníků měl ty nejlepší podmínky pro výkon, neměl zbytečné starosti, závod si užil a byl spokojený. Pokud se toto povede, bude to ten největší úspěch – a všechny ostatní už jsou jen případnou třešničkou na dortu. Těším se na nepopsatelnou atmosféru mistrovství i na čas strávený s týmem – společné večery, kdy se smějeme a stranou jdou ostatní starosti.
A co bych o sobě prozradila? Letos mi bylo 43 let, děti (17 a 14 let) máme na gymnáziu, stále pracuji na Primě jako jazyková redaktorka a aktuálně mám už jen jednoho rottweilera, osmiletou fenku Blaze vom Eisernen Kreuz – mou nejúžasnější Liz.

Motto: "Nebe není limit..."

Reklama

Galerie

Odkaz staré stránky

Rady majitelům rtw

Vyhledávání

Hlavní sponzoři klubu

Mediální sponzoři